در بورس

ادامه رشد آرام در بورس

شاخص در بورس اوراق بهادار تهران امروز (سه‌شنبه) به روند آرام رشد ادامه داد و با افزایش ۱۱۶۶ واحدی به ۳۰۹ هزار و ۶۴۳ واحد رسید.

به گزارش ایسنا، طبق آمار معاملات در بورس اوراق بهادرا تهران شاخص‌های بورسی امروز افزایش را تجربه کردند و در پایان معاملات، شاخص کل با معیار هم‌وزن رقم ۹۲ هزار و ۳۷۳ را به خود اختصاص داد که رشد ۹۰۴ واحدی دارد.

امروز معامله‌گران بورس ۴۳۴ هزار معامله به ارزش ۱۶ هزار و ۸۴۲ میلیارد ریال انجام دادند.

همچنین ارزش روز بازار سهام نسبت به روز گذشته افزایش یافت و به بیش از ۱۱۲۹ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز بانک ملت بالاترین تاثیر را در افزایش شاخص بورس داشت و در مقابل پتروشیمی پارس بیشترین تاثیر را در افت شاخص گذاشت.

همچنین شرکت لابراتور داروسازی دکتر عبیدی و شرکت ملی صنایع مس ایران و بانک پارسیان از دیگر شرکت‌های تاثیرگذار در رشد شاخص بورس بودند. در مقابل پتروشیمی خارک و پالایش نفت تهران بیشترین تاثیر منفی را در شاخص بورس اوراق بهادار تهران داشتند.

نمادهای پربیننده در بورس نیز شامل بانک تجارت، بانک ملت، ماشین‌سازی اراک، سایپا، بانک اقتصاد نوین، ایران‌خودرو و پالایش نفت اصفهان بود.

همچنین در فرابورس، شاخص کل افزایشی بود؛ البته میزان افزایش آن از میزان افزایش روز گذشته کمتر شد. براین اساس افزایش ۴۵ واحدی برای شاخص کل در فرابورس ثبت شد و شاخص فرابورس را به رقم ۴۰۴۴ واحد رساند.

همچنین امروز در فرابورس ۲۸۰ هزار معامله به ثبت رسیده است که ارزش آن بیش از ۱۶ هزار و ۵۴۷ میلیارد ریال رسیده است.

گفتنی است؛ امروز شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم، بیمه کوثر و تولید نیروی برق دماوند به ترتیب شرکت‌های اثرگذار در مثبت شدن شاخص فرابورس بودند و تنها شرکتی که تاثیر منفی در این بخش داشت صنایع ماشین‌های اداری ایران بود.

نمادهای پربیننده در فرابورس نیز به شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس و شرکت توسعه و عمران استان کرمان اختصاص یافت.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *