بی‌اعتنایی بازار نفت به کاهش ذخایر آمریکا

بی‌اعتنایی بازار نفت به کاهش ذخایر آمریکا

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه با وجود تداوم کاهش هفتگی ذخایر نفت آمریکا، همچنان تحت تاثیر نگرانی‌های بازار نسبت به پیامدهای جنگ تجاری واشنگتن و پکن، برای صعود با مانع روبرو شد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت سه سنت یا ۰.۰۵ درصد افزایش یافت و به ۵۸ دلار و ۹۷ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هشت سنت یا ۰.۱۵ درصد کاهش پیدا کرد و به ۵۳ دلار و ۵۶ سنت در هر بشکه رسید.

به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت “سی ام سی مارکتس” در این باره گفت: قیمت‌ها تغییر چندانی نداشته که منعکس کننده نگرانی میان معامله‌گران درباره پیامدهای جنگ تجاری است.

اما قیمت نفت برنت هفته گذشته پس از این که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اعلام کرد از اول سپتامبر، روی ۳۰۰ میلیارد دلار واردات کالای چینی تعرفه ۱۰ درصدی وضع می کند، بیش از ۹ درصد سقوط کرده بود.

تحلیلگران بانک ANZ در یادداشتی نوشتند: قیمت نفت خام به دلیل دغدغه سرمایه گذاران نسبت به پیامدهای جنگ تجاری آمریکا و چین تحت فشارهای کاهشی مانده است.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا پس از کاهشی که از ابتدای هفته جاری تاکنون شاهد بودند، روز چهارشنبه ثابت بودند.

در این بین، آماری که نشان داد ذخایر نفت آمریکا بیش از حد انتظار کاهش پیدا کرده است، اندکی از قیمت نفت پشتیبانی کرد. طبق گزارش موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به دوم اوت به میزان ۳.۴ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده و به ۴۳۹.۶ میلیون بشکه رسیده است در حالی که تحلیلگران کاهش این ذخایر به میزان ۲.۸ میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند. آمار رسمی بعدازظهر روز جاری از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد تولید نفت آمریکا امسال ۱.۲۸ میلیون بشکه در روز رشد کرده و به ۱۲.۲۷ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. نرخ رشد مورد پیش بینی در این گزارش از ۱.۴۰ میلیون بشکه در روز گزارش قبلی این آژانس کمتر بود. کاهش پیش بینی رشد این آژانس به دلیل وقوع طوفان گرمسیری بَری در خلیج مکزیکو بود که تولید نفت این منطقه را مختل کرد.

رشد تولید در منطقه پرمیان باسین تگزاس و نیومکزیکو و سایر مناطق شیل، آمریکا را به بزرگترین تولیدکننده نفت جهان تبدیل کرده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از رشد تولید نفت شیل را از ۹۰۰ به ۹۹۰ هزار بشکه در روز افزایش داد.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *