بورس همچنان مثبت ماند

بورس همچنان مثبت ماند

امروز نمادهای گروه بانک و موسسات اعتباری در کنار تعدادی از سهم‌های پالایشی و پتروشیمی و فلزی بیشترین تاثیر افزاینده را در نمایانگرهای بورس تهران داشتند.

به گزارش ایسنا، ‌ چهارمین روز کاری بورس تهران نیز گذشت و بانکی‌ها توانستند تاثیر بسزایی در جابجایی شاخص‌های بازار سهام داشته باشند. همچنین معاملات سهام تعدادی از شرکت‌ها در گروه پتروشیمی و فلزی نیز در نوسانات نمایانگر بازار نقش بسزایی داشت.

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی ۹۴۰ واحد رشد کرد و توانست بار دیگر خط حمایت ۱۸۵ هزار واحدی را بشکند. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۹۶ واحد رشد به رقم ۲۸ هزار و ۴۴۶ واحدی رسید.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۱۸۵ واحد افزایش رقم ۱۹۵ هزار و ۹۰ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۹۳۲ و ۷۱۵ واحد رشد کردند.

گروه مبنا بانک ملت، پالایش نفت تهران، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و بانک صادرات ایران پنج نمادی بودند که بیشترین تاثیر افزاینده را روی شاخص‌های بازار سهام داشتند. هر یک از این نمادها به ترتیب ۱۵۴، ۱۲۰، ۱۰۰، ۹۲ و ۸۳ واحد تاثیر افزاینده روی شاخص کل گذاشتند.

نماد بانک صادرات ایران امروز در حالی حدود ۵ درصد در قیمت پایانی رشد می‌کند که سابقا زیر قیمت اسمی معامله می‌شد و با توقف طولانی مدت نماد روبرو بود. همچنین بانک تجارت نیز که مدت‌ها متوقف بود و کمتر از صد تومان معامله می‌شد، امروز حدود پنج درصد در قیمت پایانی رشد کرده و ارزش هر سهمش به کمی بیشتر از ۱۲۵ تومان رسیده است.

نمادهای بانکی طی امروز و روز گذشته توانستند رشد فزاینده‌ای را تجربه کنند. بیشتر این سهم‌ها بیش از دو درصد رشد قیمت را شاهد بوده‌اند.

در طرف مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی پارس، ‌ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و گسترش نفت و گاز پارسیان به ترتیب با ۶۷، ۶۸ و ۴۴ درصد تاثیر کاهنده سعی کردند نقش کاهشی در نوسانات شاخص کل داشته باشند.

امروز در گروه محصولات شیمیایی قیمت عمده سهم‌ها حدود ۱ درصد کاهش یافت. از جمله این سهم‌ها می‌توان به پتروشیمی شازند، ‌پتروشیمی پارس، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی غدیر اشاره کرد.

خودرویی‌ها نیز امروز همگام سهم‌های بانکی بار دیگر شاهد رشد قیمت بودند هر چند که تعدادی از سهم‌های این گروه کمتر از یک درصد با کاهش قیمت مواجه شده‌اند، اما اکثریت نمادها توانستند حدود دو درصد رشد قیمت را تجربه کنند. در این گروه ۳۳۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴۵ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

از دیگر گروه‌هایی که امروز با افت قیمت مواجه بودند، می‌توان به مواد و محصولات دارویی اشاره کرد. اکثر سهم‌های این گروه یک تا دو درصد افت قیمت را تجربه کردند. در عین حال فرآورده‌های نفتی شاهد رشد اندکی در قیمت سهم‌هایشان بودند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۸۷۹ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی طی ۱۵۶ هزار و ۲۹۸ نوبت داد و ستد شد.

آیفکس نیز امروز ۱۴ واحد رشد کرد و توانست به تراز ۲۰۲۵ واحدی برسد. ارزش معاملات این بازار به رقم ۴۲۲ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن رقم ۷۵۹ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *