بورس اول هفته را با رشد آغاز کرد

بورس اول هفته را با رشد آغاز کرد

امروز ارزش معاملات بورس تهران به ۳۳۸ میلیارد تومان رسید و قیمت سهم ها عموما با رشد همراه بود.

به‌ گزارش ‌ایسنا،  در اولین روز کاری بورس تهران در این هفته‌ شاخص کل توانست ۲۲۳ واحد رشد کند و تا رقم ۱۶۷ هزار و ۸۳ واحدی رشد کند. در ‌عین ‌حال شاخص کل هم وزن نیز ۲۹۴ واحد افزایش یافت و به رقم ۲۷ هزار و ۷۳۶ واحدی رسید.

شاخص آزاد و شناور نیز با ۲۴۱ واحد رشد تا رقم ۱۷۹ هزار و ۲۴۶ واحدی بالا رفت و شاخص بازار اول بر خلاف سایر شاخص ها هشت واحد کاهش یافت و عدد ۱۲۳ هزار و ۳۲۸ واحدی را تجربه کرد. همچنین شاخص بازار دوم با ۱۲۷۷ واحد با افزایش روبرو شد.

گروه مپنا، سایپا، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو چهار نمادی بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص بازار داشتند. هر یک از نمادهای نام برده شده به ترتیب ۱۳۷، ۶۴، ۶۱ و ۵۲ واحد تاثیر افزاینده روی شاخص های بازار دارند.

در طرف مقابل فولاد مبارکه اصفهان، بانک ملت، سرمایه‌گذاری غدیر و صنایع پتروشیمی خلیج فارس هر یک به ترتیب ۱۱۲، ۹۳، ۷۹ و ۵۵ واحد در کاهش شاخص های بازار سرمایه تاثیرگذار بودند.

امروز در گروه فلزات اساسی اکثر نمادها با افت حدود یک و نیم درصد مواجه شدند. البته تک سهم‌هایی هم بودند که دو تا چهار درصد نیز رشد کرده‌اند.

در ‌عین ‌حال خودروهایی ها بار دیگر با رشد فزاینده قیمت روبرو شدند و تعدادی از سهم های این گروه سطح خرید را تجربه کردند. نمادهای تاثیرگذار در این گروه همچون، سایپا، ایران خودرو، زامیاد و پارس خودرو با بیش از چهار درصد در قیمت پایانی روبرو شدند.

در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای نیز قیمت سهم ها با شیب آرامی رشد کردند و اندک سهم هایی نیز با افت کمی روبرو شدند. بانکی‌ها و موسسات اعتباری امروز شاهد افت قیمت سهامشان بودند. البته در این گروه دو نماد نیز با رشد بسیار اندکی مواجه شدند. در  این گروه ۲۲۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۴ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

در ‌عین ‌حال در گروه محصولات شیمیایی قیمت سهم‌ها کمتر از دو درصد نوسان را نشان داد. شیمی‌ها امروز حجم معاملاتی معادل با  ۶۹ میلیون سهم را تجربه کردند و ارزش معاملات این گروه به حدود ۳۱ میلیارد تومان رسید.

ارزش معاملات بورس تهران رقم ۳۳۸ میلیارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات عدد ۱.۲ سهم و اوراق مالی را دید. تعداد معاملات بورس تهران به رقم ۱۲۰ هزار و ۳۲۶ نوبت رسید.

آیفکس نیز امروز با رشد ۱۳.۷۲ واحدی روبرو شد و رقم ۱۸۵۸ را تجربه کرد. ارزش معاملات فرابورس ایران به عدد ۳۶۴ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار ۶۹۰ میلیون سهم اوراق مالی را تجربه کرد.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *