باز هم صعود برای دلار

باز هم صعود برای دلار

به کمک انتشار اخبار مثبت از بازار مسکن و بخش خدمات آمریکا، ارزش دلار در بازارهای جهانی بار دیگر تقویت شد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، با افزایش احتمال تصمیم بانک مرکزی اروپا برای به تعویق انداختن مجدد افزایش نرخ بهره، ارزش یورو در برابر دلار به کمترین سطح دو هفته اخیر رسید؛ به گونه‌ای که هر یورو به ازای ۱.۱۳۰۴ دلار معامله شد و کانال حمایتی ۱.۱۳ دلاری در معرض شکسته شدن قرار گرفت.

در بین سایر ارزهای مهم جهانی، دلار کانادا که این روزها به خاطر تشدید بحران داخلی و استعفای وزرای دولت جاستین ترودو – نخست وزیر این کشور – سر پرونده رسوایی یک شرکت عمرانی، حال و روز خوبی ندارد و در برابر همتای آمریکایی‌اش به پایین‌ترین سطح پنج هفته اخیر رسید و هر دلار آمریکا به ازای ۱.۳۳۶۷ دلار کانادا معامله شد.

علاوه بر نقاط ضعف داخلی رقبای دلار، ارزش این ارز به لطف انتشار اخبار مثبت از اقتصاد آمریکا نیز تقویت شد.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که حجم معاملات مسکن در این کشور به بالاترین سطح خود در هفت ماه اخیر رسیده و رشد بخش خدمات نیز بیش از چیزی بوده که پیش‌تر تصور می‌شد.

شاخص دلار که نرخ برابری این ارز در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۹۶.۸۹۵ واحد رسید.

با این حال پس از آنکه بانک مرکزی استرالیا تصمیم گرفت نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد، ارزش دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا اندکی افزایش یافت و هر واحد از آن به ازای ۰.۷۰۸۶ دلار آمریکا معامله شد.

در برابر سایر ارزها، هر پوند به ازای ۱.۳۱۳۲ دلار و هر دلار به ازای ۷۰.۵۳۹۶ روپیه هند، ۱.۳۵۷۶ دلار سنگاپور، ۱.۰۰۵۲ فرانک سوئیس، ۴.۰۹۲۵ رینگت مالزی، ۱۱۱.۸۲۲۵ ین ژاپن و ۶.۷۱۳۲ یوان چین مبادله شد.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *