تست شیشه

تست شیشه از لحاظ موج و هاله

قبل از اندازه گیری ، شیشه باید دارای قابلیت چرخش حول محور عمودی بوده و جهت کشش تولید شیشه در جهت عمود باشد، آنگاه زاویه های دید بحرانی مناسب که به وسیله شیشه و پرده تشکیل شده مشخص شوند .

فرد مشاهده کننده در یک فاصله 9 متری از مرکز صفحه روی یک خط که از محور چرخش عبور می کند قرار میگیرد. سپس شیشه مورد آزمایش از یک زاویه 90درجه چرخش داده شده تا به زاویه ای برسد که دیگر هیچ گونه واپیچش خطوط پرده مشاهده نشود. زاویه ای که در آن رویداد رخ می دهد را یادداشت کنید .

برای انجام این آزمون ، چهار آزمونه از یک نمونه شیشه با درازای بین 300میلیمتر تا500میلیمتر و پهنای 3210میلیمتر به صورت زیر تهیه کنید نمونه را از پهنا به چهار بخش تقسیم کنید . با این کار پهنای آزمونه های ایجاد شده تقریبا 800میلیمتر خواهدشد .

نقص نقطه ای شامل یک هسته واغلب همراه با یک هاله است . تعریف طبقه بندی نقص های نقطه ای از طریق ماکسیمم بعد (قطریا درازا)ی نقص نقطه ای و اندازه گیری آن مطابق با روش تعریف شده است . شکل الف

شیشه
شیشه
شیشه

نحوه تست شیشه از لحاظ موج دار بودن

در بعضی از پروژه ها کارفرما اعلام میکند که شیشه هادارای موج می باشد .لازم به ذکر است محصولات تولیدی از شیشه های درجه یک ساختمانی که منطبق با استاندارد EN-572 است ، شامل مجموعه ای هماهنگ برای تعریف ، طبقه بندی ، تعیین مشخصات و ارزیابی شیشه های مورد مصرف در ساختمان هستند تولید می گردد.

و مجموعه عایق کویر از شرکت شیشه های معتبر شیشه های دو جداره خود را تامین میکند .

این استانداردها شامل تعیین حداقل الزامات کیفی و ابعادی (در رابطه با خطای چشمی ونوری ) بریا شیشه های فلوت می باشد. که ما در اینجا به اختصار در مورد آن صحبت میکنیم .

اندازه قطعه شده

شامل شیشه ای که با اندازه های زیر است :

ارتفاع شیشه از 1000تا 2550 میلیمتر و عرض شیشه 3210 میلیمتر است

روش های مشاهده و اندازه گیری

نقص های نوری

برای انجام این آزمون ، یک پرده حاوی مجموعه ای از نوارهای سفید و سیاه (به صورت راه راه ) از شپت شیشه ای که باید آزمون گردد، مورد مشاهده قرار میگیرد.

اندازه رایج این صفحه بین (1500میلیمتر * 1150 میلیمتر) تا (2500میلیمتر* 2000میلیمتر ) می باشد .

این صفحه حاوی زمینه سفید نیم شفاف با نوارهای موازی سیاه به عرض 25میلیمتر و فاصله 25میلیمتر و شیب 45 درجه می باشد.

این پرده از قسمت پشت با لامپ های فلوئورسان با نور سفید مهتابی (نور روز) به طور یکنواخت روشن می شود . شدت روشنایی اندازه گیری شده پرده از فاصله یک متری آن باید بین 400لوکس تا 1200لوکس باشد . اندازه گیری باید در نقطه ای واقع در روی خط عمود بر مرکز پرده صورت گیرد. دیوارهای اتاق آزمون باید با یک رنگ سیاه بدون بازتاب رنگ آمیزی گردد که دارای بازتاب پخش مساوی یا کتر از 0.10 باشد .

شیشه مورد آزمون را به طور عمودی در یک قاب نگهدارنده قرار دهید . مرکز شیشه باید در فاصله 4.5متری از پرده و بر روی خط عمود بر مرکز پرده قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi