دوجداره كردن شيشه تک جداره

دوجداره كردن شيشه تک جداره

دوجداره كردن شيشه تک جداره

دوجداره كردن شيشه تک جداره پنجره های معمولی موثر است؟

آیا تنها تعویض شیشه تک جداره با شیشه دوجداره در پنجره های معمولی در کم کردن صدا موثر است؟

شیشه های دوجداره، عایق مناسب برای جلوگیری از ورود سروصدا به داخل ساختمان می باشد. اما این فرایند عایق بندی در صورتی کامل انجام می شود که از دیگر اجزا درب یا پنجره منفذی برای ورود گردو غبار، جریان هوا و آلودگی صوتی وجود نداشته باشد.

در گذشته برای اطلاع از نزدیک شدن یا رسیدن قطار، گوش را بر روی ریل قرار می دادند تا صدای حرکت چرخهای فلزی قطار را بشنوند. این عمل در واقع به این دلیل بود که هوا رسانای خوبی برای انتقال صوت نبوده اما فلزات عبور دهنده موج صوت (بدلیل تراکم و فاصله بین ملکولی)هستند. پنجره های آهنی نسبت به پنجره upvc و آلومینیوم ترمال بریک دوجداره به دو دلیل مورد ایراد قرار می گیرند:

پنجره های آهنی یا فلزی مانند ریل قطار عمل می کنند

1- فلزات معمولی به خودی خود کاملا انتقال دهنده گرما و سرما و آلودگی صوتی هستند.

کافیست بعد از تابش نور خورشید و یا در فصل سرما، دست خود را نزدیک به پنجره نگه دارید. سرما یا گرمای موجود را کاملا حس می کنید. تصور کنید شیشه یک پنجره آهنی بصورت دوجداره باشد. مطمئنآ سرما و گرما شیشه قدری کمتر خواهد شد اما با انتقال سرما و گرما از طریق چارچوب فلزی، این کاهش سرما و گرما ناچیز به حساب می آید. در خصوص عایق گرد و غبار و آلاینده های محیطی نیز پنجره های فلزی غیر عایق مانند انتقال حرارت و صوت ضعیف عمل  میکند

2- آهن انتقال دهنده صوت

طبق قوانین انتقال صوت، فلزات انتقال دهنده های خوبی برای امواج صوتی هستند. همچنین فلزاتی که بصورت توخالی تولید شده اند مانند قوطی آهنی و یا فلزات سبک مانند آلومینیوم بهتر از بقیه فلزات در انتقال صوت عمل می کنند. بنابراین پنجره های آلومینیوم معمولی نیز انتقال دهنده صدا هستند.

در مورد انتقال صوت نیز پنجره های آهنی یا فلزی همانند ریل قطارعمل می کنند و صوت را به راحتی از خود عبور می دهند و در نتیجه اینگونه پنجره ها حتی با وجود استفاده از شیشه های دو جداره باز به عنوان پنجره های عایق کارایی مثمر ثمری نخواهند داشت.

اینستاگرام ما را دنبال کنید.

دوجداره كردن شيشه تک جداره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

قالب وردپرس نوین وب ساز دوربین مداربسته