انواع در و پنجره آلومینیومی

در و پنجره آلومینیومی  یک جهت بازشو از بالا Tilt

در و پنجره آلومینیومی  یک جهت بازشو از پهلو Turn

در و پنجره آلومینیومی  دوجهت بازشو  Tilt & Turn

در و پنجره آلومینیومی  دو لنگه بازشو  french

در و پنجره آلومینیومی فولکس واگنی Tilt & slid

در و پنجره آلومینیومی بیرون بازشو  out ware

در و پنجره آلومینیومی آکاردئونی  folding

درب و پنجره آلومینیومی  محور بازشو pivot

در یک لنگه بازشو آلومینیومی one Leaf door

در دولنگه بازشو آلومینیومی Double leaf door

درب و پنجره آلومینیومی کشویی آلومینیومی  sliding

به تمام کسانی که تمایل به خرید پنجره آلومینیومی را دارند توصیه میکنیم تا از پنجره آلومینیومی ترمال بریک استفاده کنند.

آشنایی با بعضی از اصطلاحات در صنعت در و پنجره آلومینیومی

پروفیل فریم (Frem)

درپنجره های آلومینیومی ترمال بریک و یا نرمال (اختصاصی ) پروفیلی که به عنوان چهارچوب اصلی به قاب پنجره ساختمان قرار میگیرد فریم میگویند که لولا پنجره دو حالته و یا غلطک پنجره کشوئی بر روی آن قرار میگیرد.

پروفیل لنگه یا باز شو (vent)

پروفیلی که برای بازشو پنجره ها لنگه متحرک لولایی یا کشوئی است را لنگه میگویند. لازم به ذکر است که پنجره ای که به صورت کامل پشت چهارچوب اصلی پنجره قرار میگیرد را هیدن ونت (Hiden vent) می نامند. که این پنجره ها فقط با پروفیل ترمال بریک قابلیت تولید دارد.

پروفیل لنگه در  (Door Vent)

پروفیل لنگه در برای بازشو در استفاده می شود که شامل درهای سرویس ، ورودی و در تراس می باشد. لازم به ذکر است که در این سیستم نمی توان از (Hiden vent)  استفاده کرده.

 پروفیل سپری یا مولیون (Tripetalous)

پروفیلی که در وسط پنجره به عنوان کتیبه یا جانپناه و یا جدا کننده قسمت ثابت و بازشو پنجره قرار میگیرد را سپری میگویند. که دارای دو نوع ثابت و متحرک می باشد که متحرک آن برای در یا پنجره فرانسوی استفاده می شود.

 زهوار (Double rickety)

زهوار به پروفیلی گفته می شود که باعث نگهداری شیشه بر روی فریم پنجره یا لنگه در می باشد.

فیکسر فریم  (Fram Fixer)

در تولید در و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک برای اتصال پروفیل افقی و عمودی چهار چوب اصلی پنجره از لقمه یا فیکسر فریم استفاده می شود که این فیکسرها در داخل فریم قرار میگیرد و قابل رویت نیست.

فیکسر لنگه (Vent Fixer)

در تولید در و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک برای اتصال پروفیل افقی و عمودی چهار چوب اصلی پنجره از لقمه یا فیکسر لنگه  استفاده می شود. لازم به ذکر است که فیکسر در پروفیل درو پنجره با هم بابت اندازه مقاومت می باشد.

لاستیک آبندی  (Sealing rubber)

نوارهای درزبندی که بر روی فریم و یا لنگه و یا سپری و زهوار قرارمیگیرد تا از اتلاف انرژی به میزان بیشتری جلوگیری نماید. که این نوار های درزبندی به دو صورت متحرک و ثابت می توانند در تولید درو پنجره های ترمال بریک استفاده شود.

گونیای فلزی (Metal brocket)

تمامی پروفیل های مصرفی در تولید دروپنجره آلومینیومی ترمال بریک دارای لبهای بوده که به تنهایی توسط فیکسر پنجره همپوشانی نمی شود. این لبه ها برای اینکه به صورت هم سطح بوده و دارای مقاومت بالاتری در تولید باشد از وسیله ای به نام گونیا فلزی استفاده می کند. و در تولید بر روی فریم ویا بازشو و یا سپری قرار میگیرد.